Адміністрацыйныя працэдуры © Сярэдняя школа № 64 г. Мінска

Змена памеру шрыфта

Усе сучасныя браўзэры дазваляюць змяняць памер шрыфта на старонцы сайта шляхам изменeния маштабу

У большасці выпадкаў для змены маштабу скарыстайцеся камбінацыяй клавіш "Ctrl і +" ці "Ctrl і -"

Так жа можаце выкарыстоўваць камбінацыю "Ctrl і скролл"

Дадатковая інфармацыя даступная па спасылцы https://support.google.com/chrome/answer/96810?hl=ru

статыстыка наведванняў

індэкс цытавання

Адміністрацыйныя працэдуры

Перечень административных процедур, осуществляемых по заявлениям граждан в соответствии с Указом Президента Республики Беларусь от 26.04.2010 №200

«Об административных процедурах, осуществляемых государственными органами и иными организациями по заявлениям граждан»

дополнениями и изменениямивнесенными Указом Президента Республики Беларусь от 19 апреля 2012 г. №197 «О внесении дополнений и изменений в Указ Президента Республики Беларусь от 26 апреля 2010 г. №200»)

1. Назначение пособия по беременности и родам
  2. Назначение пособия женщинам, ставшим на учет в государственных организациях здравоохранения до 12-недельного срока беременности
  3. Назначение пособия по уходу за ребенком в возрасте до 3-х лет
  4. Выдача справки о выходе на работу до истечения отпуска по уходу за ребенком в возрасте до 3-х лет и прекращения выплаты пособия
  5. Выдача выписки (копии) из трудовой книжки
  6. Выдача справки о периоде работы
  7. Выдача справки о месте работы и занимаемой должности
  8. Выдача дубликата аттестата об общем среднем образовании
  9. Выдача справки о нахождении в отпуске по уходу за ребенком до достижения им возраста 3-х лет
  10. Выдача дубликата свидетельства об общем базовом образовании
  11. Выдача справки о том, что гражданин является обучающимся Государственного учреждения образования «Средняя школа № 64 г. Минска»с указанием необходимых сведений, которыми располагает учреждение образования
  12. Принятие решения об освобождении либо снижении платы за пользование учебниками и учебными пособиями
  13. Назначение пособия в связи с рождением ребенка

6.1.1. Выдача дублікатаў дакумента аб адукацыі, дадатку да яго, дакумента аб навучанні

імя па бацьку спецыяліста, які адказвае за выкананне працэдуры і папярэдняе кансультаванне па пытаннях ажыццяўлення адміністрацыйнай працэдуры
    Іваноў Іван Іванавіч - дырэктар тэл. +375 17 777 77 77

Рэжым працы па ажыццяўленні адміністрацыйнай працэдуры (прыёмныя дні, час прыёму)
    аўторак 8.00 - 18.00 абед з 13.00-14.00, 1,5-я субота месяца 19.00-13.00

* Дакументы і (або) звесткі, якія прадстаўляюцца грамадзянінам для ажыццяўлення адміністрацыйнай працэдуры
    - Заява з указаннем прычын страты дакумента або прывядзення яго ў непрыдатнасць;
    - Пашпарт ці іншы дакумент, які сведчыць асобу;
    - Які прыйшоў у непрыдатнасць дакумент - у выпадку, калі дакумент прыйшоў у непрыдатнасць;
    - Дакумент, які пацвярджае ўнясенне платыцвярджае ўнясенне платы

Дакументы і (або) звесткі, запытаныя дзяржаўным органам ці іншай арганізацыяй (грамадзяне могуць прадстаўляць гэтыя дакументы самастойна)

Максімальны тэрмін ажыццяўлення адміністрацыйнай працэдуры
    15 дзён з дня падачы заявы, а ў выпадку запыту дакументаў і (або) звестак ад іншых дзяржаўных органаў, іншых арганізацый - 1 месяц

Тэрмін дзеяння даведкі, іншага дакумента (рашэння), што выдаецца (прымаецца) пры ажыццяўленні адміністрацыйнай працэдуры
    бестэрмінова

Памер платы, якая спаганяецца за выдачу даведкі або іншага дакумента
    0,1 базавай велічыні - за дублікат пасведчання аб агульнай базавай адукацыі, атэстата аб агульнай сярэдняй адукацыі

**Аплатныя рэквізіты і месца ўнясення платы за ажыццяўленне адміністрацыйнай працэдуры

Нормативный правовой акт, в котором определена справка либо иной документ

* Іншыя дакументы і (або) звесткі, неабходныя для ажыццяўлення адміністрацыйнай працэдуры, па запыце дзяржаўнага органа (арганізацыі), у які звярнуўся грамадзян, ва ўстаноўленым парадку прадстаўляюцца дзяржаўнымі органамі, іншымі арганізацыямі, да кампетэнцыі якіх адносіцца іх выдача, а таксама могуць быць прадстаўлены грамадзянінам самастойна. Ад грамадзян могуць быць запатрабаваныя дакументы, якія пацвярджаюць яго паўнамоцтвы, калі з заявай звяртаецца прадстаўнік зацікаўленай асобы, а таксама іншыя дакументы ў выпадках, указаных пункце 2 артыкула 15 Закона Рэспублікі Беларусь "Аб асновах адміністрацыйных працэдур".
    ** У выпадку поўнага вызвалення грамадзяніна ў адпаведнасці з заканадаўствам ад унясення платы, якая спаганяецца пры ажыццяўленні адміністрацыйнай працэдуры, грамадзянін замест дакумента, які пацвярджае ўнясенне платы, прадстаўляе дакумент, які пацвярджае права на такое вызваленне, а ў выпадку частковага вызвалення - акрамя дакумента, які пацвярджае ўнясенне платы , -. дакумент, які пацвярджае права на частковае вызваленне.

6.2.1. Выдача ў сувязі са змяненнем палавой прыналежнасці дакумента аб адукацыі, дадатку да яго, дакумента аб навучанні

Іваноў Іван Іванавіч - дырэктар тэл. +375 17 777 77 77

аўторак 8.00 - 18.00 абед з 13.00-14.00, 1,5-я субота месяца 19.00-13.00

- Заява